Яблунівці кращі!

Нещодавно в Київській загальноосвітній школі №78 відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування етичних норм поведінки школярів у процесі навчальної та по-заурочної роботи з олімпійської освіти». У ньому взяли участь представники понад 100 загальноосвітніх навчальних закладів з 23 областей України, міст Києва та Севастополя, а також методисти фізичного виховання регіональних інститутів післядипломної педагогічної освіти. На свято запросили відомих спортсменів — чемпіонів і призерів олімпійських ігор, першостей світу і Європи.

З вітальним словом від президента Національного олімпійського комітету України, олімпійського чемпіона Сергія Бубки до всіх присутніх звернулась виконавчий директор НОК Наталія Коваленко. Заслухано доповідь президента Олімпійської академії України Марії Булатової «Олімпійська освіта — як важливий фактор виховання молодого покоління», а також ознайомились з новими виданнями олімпійської літератури. На збереження історичної спадщини олімпійського руху України як одного з пріоритетних напрямів діяльності шкіл мережі олімпійської освіти звернула увагу присутніх директор Олімпійської академії України Валентина Єрмолова.

Кульмінацією стало нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу на кращу організацію роботи з олімпійської освіти дипломами та подарунками від Національного олімпійського комітету України й Олімпійської академії.

Приємно, що серед нагороджених — Яблунівська загальноосвітня школа I-III ступенів (директор М.М.Клим’юк, вчителі фізичної культури В.В.Абрам’юк (на фото) і М.І.Гойло-Лишак). Цей результат здобуто у напруженій боротьбі, адже у конкурсі взяли участь аж 171 навчальний заклад з усієї України! Згідно з положенням про конкурс до НОК України було надіслано чимало матеріалів, відео-сюжетів про заходи з олімпійської освіти, які проводять в школі. Починаючи з 2007 року, коли було вперше проведено «Малі Олімпійські ігри», в Яблунівській школі стали традиційними спортивно-масові і просвітницькі заходи в рамках Олімпійського тижня, олімпійські уроки, вікторина «Знавець олімпійського спорту», конкурси малюнків і стіннівок «Олімпійська листівка».

Тричі команди Яблунівської школи, як переможці першого етапу, представляли наш район на Всеукраїнському спортивно-масовому заході «Олімпійське лелеченя», причому, тричі поспіль зупинялися за крок до перемоги. З метою популяризації олімпійського спорту у школі створено Олімпійський музей, видають газету «Швидше, вище, сильніше!», створено сайт «Олімпійська освіта в Яблунівській школі». За останні десять років учні школи шість разів перемагали в Спортивних іграх школярів Косівщини. Є успіхи у Всеукраїнській олімпіаді з фізичної культури: Осташ Іванна — переможець III етапу, Никорович Петро, Горганюк Микола — призери III етапу, Стефанко Ольга — переможець II етапу.

Як зазначив методист Івано-Фанківського ІППО А.Я.Шпільчак: «Яблунівська школа — серед найкращих в області з впровадження олімпійської освіти і спорту загалом. Знаю, що вчителі фізкультури цього колективу здатні на більше. Тож бажаю їм дотримуватися олімпійського девізу: «Швидше, вище, сильніше!», йти тільки вперед і здобувати нові перемоги».

За призове місце у конкурсі Яблунівській школі було вручено грамоту, фотоапарат, олімпійську літературу. Після семінару для його учасників провели ряд цікавих екскурсій, зокрема, присутні відвідали виставку-музей братів Кличків та музей футбольного клубу «Динамо» (Київ), що знаходяться біля стадіону «Олімпійський». За словами організаторів, цей семінар дозволив відкрити педагогам нові форми олімпійської освіти, отримати дидактичні матеріали, надихнув на творчу роботу з поширення олімпійських цінностей серед школярів.

В. Абрам’юк,
вчитель фізичної культури Яблунівської ЗОШ I-IIIas- ст.

«Гуцульський край», №47, 21.11.2014 року.

Коментарі закриті.